MIX & MASTERING

Poptávka

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Mám zájem o *
Zvolte prosím nejdříve nějakou možnost.
Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.

Mastering

Je proces, který se provádí na úplném konci skladby. Mastering dodává celé kompilaci / skladbě poslední špetku charakteru, sjednocuje projev a dostává písně na hlasitostní úroveň ostatních, již vydaných, songů v reálném světě. Mastering už neprobíhá nad stopami nabranými při nahrávání, ale pouze nad stereo stopou, která je výstupem z mixu. Po masteringu od nás klient dostává dva soubory WAV – 48kHz,24bit a 44.1kHz,16bit – pro každou skladbu. Podle počtu masterovaných skladeb můžeme typy masteringu rozdělit na dva: Premastering a Mastering.

Premastering Název může být trochu zavádějící, protože navozuje dojem, že se jedná o nějaký proces před masteringem, ale ve skutečnosti jde o plnohodnotný mastering pouze jedné skladby. Ta je, jak již bylo zmíněno dříve, pozvednuta na hlasitostní úroveň na kterou jsou klienti běžně zvyklí a lze také ještě upravit charakter zvuku (například lehce upravit basy, vyčistit středy nebo zjemnit výšky). Nicméně tato skladba je upravována naprosto odděleně a není ani zamýšlena jako součást nějaké kompilace.

Mixing & Mastering

Masteringem se pak rozumí sjednocení zvukového profilu jednotlivých skladeb tak, aby celá kompilace působila celistvě a při poslechu bylo zřejmé, že patří k sobě. Kromě vyrovnání charakteristik frekvencí, mastering také zajišťuje vyrovnání hlasitostí jednotlivých songů tak, aby posluchač neměl potřebu jakýmkoli způsobem manipulovat s hlasitostí ve svém PC nebo na svém přehrávači. Pokud si to klient bude přát, lze mastering cílit na určitou úroveň hlasitosti v závislosti na zvolenou formu distribuce. Některé digitální služby typu Spotify, Apple Music nebo Google Play doporučují určitý dynamický rozsah skladeb aby v rámci jejich sítě hrály co nejlépe a proto je dobré se před masteringem zamyslet i nad způsobem distribuce výsledného produktu.

Nabízíme mix a master (popř. pouze master) skladby, kterou jste nahráli v jiném studiu nebo třeba doma. Pokud se rozhodnete nahrávat doma a využít finalizaci v našem studiu, je nutno podotknout, že špatně nahraná skladba nebo skladba nahraná ve špatných akustických podmínkách nebude znít profesionálně ani s tím nejlepším mixem a špatně smíchanou skladbu mastering také nevylepší.

JAK ZAČÍT?

Pošlete nám e-mail nebo zprávu na Facebook, abychom se domluvili, kdy nám hodláte zaslat podklady a dokdy potřebujete mít skladbu hotovou. Určitě neposílejte rovnou podklady a nesdělujte nám bez předchozí domluvy dead-line, neboť je v některých případech možné, že vám třeba nebudeme moci časově vyhovět, např. kvůli velkému množství právě rozdělaných projektů nebo dovolené.

JAK S PLACENÍM A KDY DOSTANU SKLADBU?

Do práce se pouštíme až poté, co obdržíme částku na náš účet. Platba může být poslána buď převodem ,nebo QR platbou U stálých zákazníků s bezproblémovou spolupráci tuto podmínku časem vypouštíme. Hotovou práci posíláme většinou do 7mi kalendářních dní, od obdržení všech podkladů. Mnohem rychlejší zpracování, například do druhého dne,  se dá domluvit za příplatek, je pak ale potřeba počítat s tím, že je nutné do druhého dne i zaplatit (např. formou složení peněz na pobočce banky), popř. poslat potvrzení o zaplacení.